🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Społeczna odpowiedzialność biznesu


W Atlas For Men jesteśmy zaangażowani w dostarczanie wysokiej jakości odzieży, która jest dostępna dla każdego, niezależnie od budżetu i rozmiaru. Jako marka, której pasją jest zachęcanie do doceniania i pełnego korzystania z uroków przyrody, naturalną rzeczą było rozpoczęcie podróży mającej na celu poprawę wpływu produkcji i dostaw naszych produktów i usług na środowisko i społeczeństwo. Oprócz działań, które obecnie podejmujemy (przedstawione poniżej), staramy się nieustannie ulepszać i rozwijać nasze wysiłki poprzez codzienne praktyki..

PROJEKTOWANIE ODZIEŻY

Naszym celem jest oferowanie dobrej jakości, ponadczasowej odzieży, która nie podlega trendom, które pojawiają się i znikają. Pracujemy nad tym, aby dostarczać trwałe i bezpieczne produkty, które nasi klienci mogą nosić wielokrotnie podczas swoich codziennych przygód.

-  Działamy zgodnie z rozporządzeniem UE REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals), jednym z najostrzejszych rozporządzeń prawnych na świecie. Jeśli po przeprowadzeniu testów chemicznych okaże się, że dany surowiec nie spełnia standardów określonych w tym rozporządzeniu, odrzucamy go..
- Aby zapewnić naszym klientom odzież najwyższej jakości, wykraczamy poza przepisy unijnego rozporządzenia REACH, przeprowadzając testy na 100% naszych produktów pod kątem takich cech, jak trwałość kolorów, wytrzymałość na pranie i mechacenie. Wszystkie nasze testy przeprowadzane są w akredytowanych, certyfikowanych i uznanych na całym świecie laboratoriach. Ponieważ cenimy sobie przejrzystość, nasi klienci mogą poprosić o wyniki tych testów nasz Dział Obsługi Klienta.
- Wszystkie produkty Atlas For Men są łatwe w utrzymaniu i można je prać w domu w temperaturze 30°C lub niższej, co pomaga ograniczyć negatywny wpływ na gospodarkę i środowisko.

PRODUKCJA

Jesteśmy zróżnicowanym przedsiębiorstwem, które wierzy w równość i dobre samopoczucie pracowników. Cenimy sobie przejrzystość i oczekujemy, że nasi partnerzy będą podzielać nasze standardy. Dlatego też w ramach procesu produkcyjnego zobowiązujemy się do przestrzegania kodeksu postępowania Business Social Compliance Initiative (BSCI), który stoi na straży pozytywnych warunków pracy ..

Długotrwałe relacje z naszymi dostawcami i regularne kwestionowanie ich praktyk pozwala nam zapewnić dobre warunki pracy i uczciwe wynagrodzenie. Pozwala nam to również zapewnić, że produkcja odbywa się w sposób zgodny z przepisami obowiązującymi w każdym kraju, a także z normami europejskimi.

- W 2020 roku 89% naszych bezpośrednich dostawców zostało poddanych audytowi przez oficjalne organizacje (BSCI lub innych akredytowanych audytorów). W celu ciągłej poprawy naszym celem jest przeprowadzenie audytu wszystkich fabryk, które przyczyniają się do 80% naszych obrotów. Pozostałe 20% dotyczy fabryk produkujących nasze akcesoria oraz innych fabryk, z którymi współpracujemy doraźnie.
-- W przypadku niezgodności z normami prawnymi i dodatkowymi wymaganiami określonymi przez naszą firmę, zamiast przymykać oko na problem, tam gdzie jest to możliwe, podejmujemy aktywną decyzję, aby towarzyszyć naszym dostawcom, pomagając im w ulepszeniu ich praktyk i przyjęciu naszych standardów jakości i bezpieczeństwa.

TRANSPORT

Minimalizujemy wpływ na środowisko związany z transportem naszych produktów poprzez wybór transportu wodnego, który ma znacznie mniejszy ślad węglowy niż transport lotniczy. Transport statkiem jest też bardziej opłacalny, co pomaga nam utrzymać koszty odzieży na poziomie przyjaznym dla budżetu.

-  W 2020 roku ponad 99% naszych ubrań zostało przetransportowanych statkiem. Niewielki pozostały procent dotyczy artykułów zastępczych lub opóźnień produkcyjnych, które zmusiły nas do użycia samolotów ze względu na zadowolenie klienta, aby nasi klienci mogli otrzymać swoje artykuły tak szybko, jak to możliwe..

DRUGIE ŻYCIE

Cenimy nasze produkty i zabraniamy niszczenia nadwyżek magazynowych. Nasz zespół ds. zaopatrzenia podejmuje ogromne wysiłki logistyczne, aby utrzymać ilość niesprzedanych rzeczy na minimalnym poziomie. Jednak w przypadku nieuniknionej nadwyżki kontynuujemy nasz etos udostępniania naszej odzieży, hojnie przekazując nasze nadwyżki zapasów naszemu francuskiemu partnerowi Dons Solidaires, aby wspierać akcje charytatywne na całym świecie.

- W 2020 roku przekazaliśmy ponad 70 000 produktów za pośrednictwem naszego partnera Dons Solidaires, pomagając w ten sposób ograniczyć ilość odpadów, jednocześnie wspierając potrzebujących.


    Wybierz rozmiar