📧 Zapisz się do newslettera i otrzymaj 10% dodatkowej zniżki na następne zakupy! 

Kurtka saharyjska męska

(9 artykuły)

Podobnie jak chinosy męskie, kurtka saharyjska początkowo była ubraniem wojskowym, noszoną przez brytyjskich żołnierzy w Indiach. Więcej informacji: Kurtka saharyjska męska.

9 artykułów na 9

Pokaż więcej

Kurtka saharyjska męska: wielki klasyk!

Podobnie jak chinosy męskie, kurtka saharyjska początkowo była ubraniem wojskowym, noszoną przez brytyjskich żołnierzy w Indiach. Z kurtki wojskowej stała się następnie typem kurtki noszonej na safari a potem wszędzie, nawet w mieście!

Od oryginalnej kurtki saharyjskiej męskiej…

Początkowo kurtka saharyjska była lekką kurtką męską, przystosowaną do gorącego klimatu i wykonaną z bawełny albo lnu. Jej najważniejsze cechy? Cztery kieszenie i pasek lub patka z guzikiem z tyłu. Podstawowy kolor? Beżowy. Dzisiaj kurtka saharyjska męska nadal jest najczęściej kojarzona z sezonem wiosna-lato. Tak jak mówimy o kurtce pikowanej letniej męskiej, mówimy też o letniej męskiej kurtce saharyjskiej. Ten typ kurtki z bawełny albo lnu, występuje często w kolorze beżowym. Ma też 4 kieszenie: 2 u góry i 2 u dołu.

do współczesnej kurtki saharyjskiej.

W miarę upływu lat, męska kurtka saharyjska ewoluowała w kierunku kilku odstępstw od pierwotnego modelu. Pasek lub zapinana patka z tyłu często są zastępowane przez wewnętrzny elastyczny sznurek – ledwo widoczny, ale pozwalający na ściśnięcie kurtki w talii. Ponadto, często znajdziemy modele kurtki saharyjskiej męskiej idealne na sezon przejściowy. Są często wykonane z polibawełny albo płótna poliestrowego, a nawet – dla większej elegancji – ze sztucznego zamszu o fakturze skórki brzoskwini. O ile typowe 4 typowe kieszenie w tym modelu kurtki mają najczęściej klapkę z guzikiem, zatrzaskiem lub rzepem, niektóre typy kurtki saharyjskiej męskiej mają kieszenie na piersi z suwakiem. Wreszcie, o ile beż pozostaje flagowym kolorem na wiosnę i lato, w sezonie przejściowym znajdziesz kurtki saharyjskie męskie niebieskie, szare, brązowo-szare lub czarne. Niezależnie od wszystkiego, kurtka saharyjska jest klasycznym, praktycznym i łatwym w noszeniu modelem… zarówno w swobodnej stylizacji jak i bardziej eleganckiej, do miasta. Spraw sobie ją zatem bez wahania; na naszej stronie znajdziesz niedrogie i stylowe kurtki saharyjskie męskie. Natomiast jeżeli preferujesz tradycyjne kurtki zimowe męskie lub jeżeli wręcz przeciwnie, wolisz miękką i super wygodną bluzę polarową męską, zajrzyj także do naszych pozostałych rubryk.

    Wybierz rozmiar