Kurtka zimowa - jak wybrać?

To postanowione, w tym roku musisz sprawić sobie kurtkę pikowaną! Jasne, ale jak wybrać odpowiednią kurtkę zimową męską? Czy lekka i bardzo cienka pikowana kurtka będzie dla Ciebie wystarczająca? Czym różni się kurtka pikowana od ocieplanej? Ile pieniędzy trzeba na nią wydać? Z naszego artykułu dowiesz się wszystkiego o kurtkach pikowanych!


Image

Kurtka pikowana czy ocieplana? Różnice

Grube kurtki pikowane to ciepłe, izolujące kurtki. Są idealne na zimną i deszczową pogodę ze względu na swoje właściwości wodoodporne. Należy pamiętać, że nie wszystkie kurtki pikowane są wodoodporne. Cienkie kurtki pikowane zwane są też lekkimi lub ultralekkimi. Te bardzo modne, mniej wyściełane kurtki są też naturalnie mniej ciepłe. Przeznaczone są na łagodniejsze temperatury w sezonie przejściowym, ale zimą można je nosić także pod grubszą kurtką. Oferują także większą swobodę ruchów i są idealne do uprawiania aktywności fizycznej. Odkryj nasze kurtki, przetestowane i zatwierdzone przez naszych ambasadorów mody podczas ich aktywności na świeżym powietrzu - gwarantują ciepło i komfort przez cały dzień.


Czy pikowana kamizelka męska rzeczywiście jest przydatna?

Mężczyźni, którzy zakładają kamizelkę, zwaną również bodywarmer, z reguły stają się jej fanami! O ile w środku zimy, gdy temperatury są niskie, nie może konkurować z pikowaną kurtką z długim rękawem, to na sezon przejściowy lub łagodne zimy nadaje się doskonale. Kamizelka ma 3 duże zalety. Jest bardzo praktyczna, można ją założyć w kilka sekund na sweter! Jest skuteczna, bo błyskawicznie rozgrzewa! Jest super wygodna, ponieważ zapewnia niezrównaną swobodę ruchów. Dzięki niej można się poruszać, majsterkować i uprawiać ogród bez ograniczeń. Co więcej, jeśli wybierzesz dość cienki model, możesz bez problemu nosić go pod płaszczem, jako dodatkową warstwę ochronną. Wreszcie, co najlepsze, noszenie pikowanej kamizelki stało się modne!


Image

Puch syntetyczny czy naturalny - czym się różnią?

Kurtki z puchu i pierza są najlżejsze, najbardziej kompaktowe, najlepiej oddychające i najcieplejsze. Są one idealne, jeśli zimą trzeba zmierzyć się z ujemnymi temperaturami. Jednak te bardzo ciepłe, pikowane kurtki są również najdroższe i nie są odporne na wodę! Jeśli zamokną, tracą wszystkie walory izolacyjne. Ponadto, jeśli uprawiasz sporty, mogą być zbyt ciepłe. Najpopularniejsze są kurtki z puchu syntetycznego, często dodatkowo ocieplane. Są one znacznie tańsze, trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Wytrzymują deszcz i szybko schną. Co więcej, nawet gdy będą mokre, zapewnią Ci ciepło. Wreszcie, są one bardzo łatwe w pielęgnacji.

Jesteś gotów na zimę! Czekają na Ciebie ferie narciarskie i spacery po lesie. Nie zapomnij zadbać o swoją nową kurtkę, abyś mógł ją ponownie założyć w przyszłym roku.


Czy nasze wskazówki pomogły Ci w wyborze Twojej przyszłej kurtki?

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!