🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Zrób swoją drewnianą choinkę

Tworzenie choinki z drewnianych gałęzi jest łatwe, zabawne i niedrogie! Zacznij od krótkiego spaceru po ulicach, by pozbierać trochę gałęzi. Następnie będziesz potrzebował tylko rudymentarnego materiału, bardzo powszechnego w szafach. Jeśli chodzi o wymiary, to ich ustalenie zależy od przestrzeni, jaką dysponujesz, aby powiesić choinkę. Daj się namówić na 30 minut majsterkowania!

Twoja choinka krok po kroku:

Image
Image

Będziesz potrzebował:

- Dwadzieścia lub więcej drewnianych gałęzi o małej średnicy (1 cm) i długości około 80 cm
- Dużą kartkę papieru, najlepiej w kratkę (90 x 70 cm), np. tekturową
- Taśmę klejącą
- Linijkę lub taśmę mierniczą
- Flamaster
- Sekator
- Nożyczki
- Sznurek
- Kilka dekoracji świątecznych
- Lampki elektryczne, zasilane bateriami

1/ Umieść kartkę z kratką na blacie i przylep ją do niego taśmą. Za pomocą flamastra i linijki narysuj szablon drzewa do żądanych wymiarów. 

Image
Image

2/ Umieść dość proste gałązki na szablonie, w regularnych odstępach. Zaznacz znak po każdej stronie gałęzi.

3/ Za pomocą sekatora przytnij gałęzie do żądanej wielkości.

Image
Image

4/ Zawiąż sznurek na pierwszej gałęzi drzewa, u jego nasady, a następnie utnij kawałek sznurka o długości dwóch największych boków drzewa.

5/ Następnie zwiąż gałęzie razem wzdłuż jednego boku, zachowując równą odległość między każdą gałęzią. Pamiętaj, aby mocno zawiązać węzły. Powtórz operację po drugiej stronie drzewka, zaczynając od jego podstawy.

Image
Image

6/ Połącz ze sobą dwa kawałki sznurka na szczycie choinki, tworząc pętlę, która pozwoli Ci zawiesić Twoje dzieło. Zrób węzeł.

7/ Udekoruj teraz swoją choinkę: najpierw przymocuj gwiazdę na górze, a następnie lampki elektryczne. Jeśli wybrałeś model opadający, tak jak pokazano tutaj, przeplataj każdą nić między gałęziami, zaczynając od góry. Następnie umieść dekoracje, aby ocenić jej efekt, zanim powiesisz ją małymi kawałkami sznurka.

Twoja choinka jest gotowa uzupełnić  twoje świąteczne dekoracje! Wystarczy, że przymocujesz ją do ściany. Ponieważ choinka jest bardzo lekka, wystarczy tylko trochę kleju.

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!