🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Dekoracja Świąteczna – Świeca stołowa kręcona

Świeczki świąteczne stanowią nieodłączny element magicznej atmosfery świąt. Ich migotliwe płomienie rozświetlają pomieszczenia, tworząc przytulną aurę. Jeśli chcesz mieć piękną dekorację w niskiej cenie i dodać odrobinę oryginalności do swojego domu, jednym z trików jest zabawa kształtem świec. Oto jak w kilku prostych krokach stworzyć taką oryginalną świecę.

Vyrobte si točenú sviečku
Prinášame vám návod, ako si vyrobiť točenú sviečku

Czego potrzebujesz:

- Świece parafinowe
- Zimna woda
- Czajnik
- Pojemnik na gorącą wodę
- Pojemnik na zimną wodę
- Deska do krojenia
- Wałek do ciastaJak zrobić świecę kręconą w 6 krokach

Obejrzyj nasz film, aby dowiedzieć się, jak wykonać oryginalną i prostą świecę kręconą.

1. Podgrzej wodę do temperatury maksymalnie 50°C. Wlej gorącą wodę do pojemnika, włóż do niego świece i pozostaw je w wodzie na 10 minut.
2. Umieść świeczkę na desce do krojenia i rozwałkuj ją na środku, pozostawiając kilka centymetrów na górze i na dole.
3. Zanurz świecie w gorącej wodzie na kolejne 2 minuty.
4. Umieść knot w formie tak, aby wierzchołek wystawał na zewnątrz. Zacznij delikatnie skręcać formę wokół własnej osi. To stworzy efekt skręconej świecy.
5. Ostrożnie wyjmij świecę ze formy, uważając, aby nie uszkodzić efektownego kręcenia.
6. Kiedy będziesz zadowolony z rezultatu, zanurz świecę w zimnej wodzie, aby stwardniała.

 

6 wskazówek dotyczących udanego skręcania świec

1. Proste, cylindryczne świece nie mogą być skręcane. Dlatego należy wybierać świece w kształcie pochodni, które są szersze u podstawy i zwężają się przy knocie.
2. Świece stearynowe nie miękną łatwo i mają tendencję do łamania się podczas skręcania: zamiast tego wybierz świece parafinowe.
3. Jeśli chcesz wykonać kolorowe świece skręcane, wybierz świece barwione w masie. Inne świece są powlekane kolorową folią, która topi się w gorącej wodzie, odsłaniając biały wosk wewnątrz.
4. Najlepiej jest robić świeczkę po świeczce, w przeciwnym razie może się okazać, że świeczki sklejają się ze sobą w garnku z gorącą wodą.
5. Aby zmiękczyć wosk, woda powinna być gorąca, ale nie za gorąca: nie więcej niż 50°C.
6. Poczekaj, aż wosk zmięknie, a następnie spłaszcz go wałkiem, nie naciskając zbyt mocno, ponieważ może to spowodować złamanie świecy.


Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc nie wahaj się eksperymentować i dostosowywać techniki skręcania świec do własnych preferencji.

Przeczytaj również inne nasze artykuły

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!