🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Huśtawka z opony – jak zrobić?


Zastanawiasz się jak wykorzystać stare opony do ogrodu i masz szczęście mieć w swoim ogrodzie drzewo z dużą, poziomą gałęzią? Jest to idealne miejsce na zamontowanie huśtawki dla dzieci! Prawdopodobnie masz też pod ręką wszystkie niezbędne elementy, aby wykonać huśtawkę samodzielnie, łatwo i szybko, bez skomplikowanych materiałów. Mając trochę więcej czasu, możesz także pomalować oponę, tak jak w przypadku przedstawionego tutaj modelu, aby spersonalizować swoją huśtawkę i dopasować ją do wystroju ogrodu.


 

Sprawdź czego będziesz potrzebował:


·         używaną oponę
·         sznur konopny o długości ok. 10 m i średnicy od 1 do 1,8 cm
·         3 pojemniki z farbą do wzoru moro: 1X beżowy, 1X zielony i 1X brązowy;
·         pędzel
·         parę rękawic
·         coś do czyszczenia opony przed malowaniem - wiaderko, wytrzymałą gąbkę, ewentualnie szczotkę do czyszczenia i detergent
Image

Ostatni krok: Mocowanie huśtawki

Image
Image
Image
1. Przed malowaniem należy dokładnie umyć oponę, aby usunąć z niej wszystkie tłuszcze. Dobrze ją spłukaj i pozostaw do całkowitego wyschnięcia.
2. Aby stworzyć wzór moro, zacznij od pokrycia opony najjaśniejszym kolorem, w tym przypadku szarym. Odczekaj, aż wyschnie.
3. Następnie utwórz plamki drugim kolorem, w tym przypadku zielonym.
Image
Image
Image
4. Zakończ, nakładając kilka akcentów trzeciego, najciemniejszego koloru, w tym przypadku brązowego. Pozostawić do wyschnięcia na około 24 godziny.
5. Po 24 godzinach, przywiąż linę do opony za pomocą węzła chwytakowego
6. Zakończ zawieszając oponę do drzewa za pomocą węzła capstan. Zrób pętlę wokół gałęzi, a wolny koniec przełóż nad ramą. Ponownie przełóż wolny koniec wokół gałęzi. Przełóż wolny koniec pod ramą, aby utworzyć drugą pętlę i zawiąż.

Uwaga!

- Upewnij się, że gałąź, na której chcesz zawiesić huśtawkę, jest solidna. Niektóre gatunki drzew łatwo się łamią.
- Przed zamontowaniem opony na gałęzi należy pamiętać o pozostawieniu ok. 1 m odstępu między pniem a oponą, aby zapobiec wpadnięciu dziecka na drzewo.
- Dopasuj długość liny tak, aby opona znajdowała się co najmniej 30 cm od ziemi lub więcej, w zależności od wielkości dzieci.
- Na koniec sprawdź, czy opona może się swobodnie kołysać, nie uderzając o pień drzewa.

Wskazówka: Jeżeli chcesz zapobiec zalewaniu wnętrza opony wodą podczas deszczu, wywierć kilka otworów na spodzie opony. Umożliwi to odpływ wody deszczowej.

Jak myślisz, co jeszcze można zrobić z opon do ogrodu ?

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!