🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Jak dbać o swój polar?

Wygodny, ciepły i bardzo przyjemny w noszeniu materiał polar jest również jednym z najłatwiejszych w utrzymaniu tekstyliów. Jak prać polar? Jak w przypadku każdej odzieży, zaleca się zawsze czytać i przestrzegać instrukcji na metce odzieżowej. Generalnie nie ma tu niespodzianek: polar jest naprawdę łatwy w pielęgnacji. Jest tylko kilka błędów, których należy się wystrzegać.

Image

Polar - jak o niego zadbać?

Czyszczenie polaru to łatwizna. Odzież z polaru, akcesoria, pledy i koce można prać w pralce w temperaturze 30°, a czasem nawet 40°. Po prostu unikaj zbyt mocnego wirowania. Aby Twój polar jak najdłużej wyglądał jak nowy, zalecamy pranie go po odwrotnej stronie, z użyciem łagodnego, nieagresywnego detergentu, który nie zawiera wybielaczy.

Odkryj nasze polary, przetestowane i zatwierdzone przez naszych ambasadorów mody. Ciepły i łatwy w utrzymaniu polar będzie Ci towarzyszył we wszystkich wyjściach w plener! Podczas weekendu w masywie Vercors, nasi ambasadorzy mieli okazję przetestować odporność na zimno naszych polarów – poznajcie ich opinie!
 

Błędy, których należy unikać

Nie oddawaj swojego polaru do pralni chemicznej na pranie chemiczne: jest to drogie i niezalecane. Unikaj też używania płynu do płukania tkanin! Zatyka ona puste włókna polarowe i zmniejsza ich właściwości izolacyjne. Aby zmiękczyć polar, można dodać do wody do płukania odrobinę białego octu. Ta sztuczka, odziedziczona po naszych babciach, sprawdza się i dzisiaj!
Image
Image

Ekspresowe suszenie bez konieczności prasowania!

W przeciwieństwie do dzianin czy wielu innych ciepłych tekstyliów przeznaczonych na zimę, polar ma tę zaletę, że szybko schnie. To o tyle ważne, że polar powinien być suszony na świeżym powietrzu. Gdy wyschnie, będzie wyglądał świetnie! Polaru nie można prasować - jeden obowiązek mniej!


Prasowanie polaru - czy jest dopuszczalne?

Nie wkładaj polaru do suszarki: może to spowodować jego skurczenie się. Ponadto nie należy prasować polaru. Nie tylko jest to niepotrzebne, ale może być katastrofalne w skutkach.

Mechacenie polaru - jak zaradzić?

Wiele polarów jest poddawanych obróbce zapobiegającej mechaceniu. Jednak z czasem, przy wielokrotnym pocieraniu i praniu, może w końcu pojawić się mechacenie. Jeśli nie chcesz usuwać ich pojedynczo ręcznie lub pęsetą (co jest oczywiście możliwe, ale czasochłonne!), delikatnie rozczesz lub wyszczotkuj swój polar delikatnym grzebieniem lub szczotką dla psów. Inne metody, które możesz wypróbować, to lepka szczotka używana zwykle do usuwania włosów zwierząt domowych lub maszynka do golenia, jeśli jesteś wystarczająco zręczny, aby uniknąć niebezpiecznych ruchów.
Image

                                         

                                     Co zrobić, gdy Twój polar nie pachnie świeżością?

Jeśli Twój polar nie jest brudny, ale zachował lekki zapach potu, powieś go na wieszaku w pobliżu otwartego okna. To zazwyczaj wystarcza. Jeśli polar był prany w zbyt wysokiej temperaturze lub użyto płynu do zmiękczania tkanin, może być nasączony nieprzyjemnymi zapachami. Aby je usunąć, namocz ją w zimnej wodzie z octem w proporcji jedna filiżanka octu na jeden litr wody.

    Wybierz rozmiar