Jak naprawić swoje ubrania?

Właśnie zawiesiłeś swoją ulubioną koszulę na gwoździu i bum: dziura.Nie panikuj, to da się naprawić!
Kilka szwów i Twoja koszula będzie jak nowa.
Image
Image

Czego potrzebujesz

● nitka w tym samym kolorze co naprawiana tkanina
● igła
● naprasowanka
● żelazko parowe

Image
Image

Naprawianie dziur

1.     Przed szyciem ważne jest, aby wyrównać nitki materiału. Przesuwaj palcami po materiale, aby w miarę możliwości zastąpić nadmiar nici i umieścić je płasko w oryginalnej siatce nitek.
  
2.     Następnie przejdź do szycia. Weź nitkę tego samego koloru co materiał, przewlecz ją przez igłę i zawiąż węzeł na końcu nitki. Przeszyj od lewej strony materiału do przodu i wykonaj kilka równoległych ściegów w tym samym kierunku, bez zaciskania ściegów. 

3.     Następnie utwórz siatkę, wykonując ten sam szew, ale tym razem w innym kierunku. Najważniejsze, aby imitować nitki osnowy (w pionie) i wątku (w poziomie) koszuli. 
 
4.     Aby zakończyć szycie, zawiąż węzeł po odwrotnej stronie.
Image
Image

Wzmacnianie przy pomocy łatki

5.  Aby wzmocnić i utrwalić naprawiony fragment, z tyłu tkaniny zgrzej naprasowankę. Odetnij mały kawałek naprasowanki (w kolorze zbliżonym do ubrania) o jeden rozmiar większy niż oryginalna dziura. W naszym przykładzie wzięliśmy kwadrat o boku 1,5 cm mając do załatania dziurę o średnicy 0,5 cm.
 
6.  Umieść naprasowankę (błyszczącą stroną) z tyłu naprawianej części i prasuj żelazkiem przez około 30 sekund, bez pary. Sprawdź, czy naprasowanka jest dobrze przyklejona. 
To wszystko, Twoja koszula jest już naprawiona!

Widzisz, to bardzo proste, nie ma sensu wyrzucać koszuli do śmieci, skoro może Ci jeszcze długo towarzyszyć.
Odkryj wszystkie nasze wskazówki dotyczące przyszywania guzika koszuli lub tworzenia bezszwowego rąbka.
 
Image
Image
 A jak Ty radzisz sobie z naprawą odzieży?

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!