0,00
🎁 OTRZYMAJ W PREZENCIE PORTFEL MARKI DANIEL HECHTER Z KODEM 49420 🎁

Zrozumieć oznaczenia prania na metkach

W jakiej temperaturze prać? Jak prasować? Czy mogę suszyć ubrania w suszarce? Tyle pytań, które sobie często zadajesz, a na które odpowiedź możesz znaleźć na etykietach swojej odzieży. Oprócz ułatwiania codziennego życia i oszczędzania czasu, oznaczenia prania mają również tę zaletę, że pomagają przedłużyć żywotność ubrań i przyczyniają się do poszanowania środowiska naturalnego planety. Wyjaśnimy, co oznaczają symbole prania na metkach i jak je rozszyfrować!


Różne symbole prania

Pielęgnacja odzieży zaczyna się od, i wymaga przede wszystkim zrozumienia oznaczeń na metkach. Czy wiedziałeś, że te oznaczenia zawsze wskazują na najbardziej intensywne sposoby pielęgnacji? Pranie i prasowanie w niższych temperaturach jest zatem dozwolone, a jednocześnie pozwala zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne!

Pranie ręczne czy pranie w pralce?

 

Wśród oznaczeń do prania znajdziemy oznaczenie wskazujące pralkę - może ono również zawierać wskazanie temperatury prania: 20°, 30°, 40°, 50°, 60°. Linia pod symbolem miski oznacza delikatny program z umiarkowanym wirowaniem, a dwie linie oznaczają delikatny cykl z bardzo ograniczonym wirowaniem

Chlorowanie i czyszczenie chemiczne

 

Czyszczenie chemiczne może być wykonywane tylko przez pralnie chemiczne, ponieważ proces ten wymaga użycia specjalnej pralki, używającej innego rozpuszczalnika, niż woda. Zapewniamy, że w Atlas For Men wydatki na tego typu specjalistyczne pranie są niepotrzebne, ponieważ 100% naszych ubrań można prać w domu!  

Jakie są prawidłowe temperatury suszenia i prasowania?

 

W przypadku prasowania chodzi o zróżnicowanie temperatury w zależności od materiałów. Ponadto nie należy suszyć w suszarce bębnowej niektórych rzeczy, takich jak wrażliwe na kurczenie się dzianiny bawełniane, filcowa wełna, wrażliwy na ciepło jedwab lub akryl, firanki podatne na zagniecenia

Kontynuując przeglądanie tej strony, zgadzasz się na korzystanie z plików cookies, celem poprawienia jakości Twojej wizyty, zaproponowania Ci usług i ofert dopasowanych do Twoich potrzeb oraz możliwości dzielenia się informacjami na portalach społecznościowych. Dowiedz się więcej.