🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Zrozumieć oznaczenia prania na metkach

W jakiej temperaturze prać? Jak prasować? Czy mogę suszyć ubrania w suszarce? Tyle pytań, które sobie często zadajesz, a na które odpowiedź możesz znaleźć na etykietach swojej odzieży. Oprócz ułatwiania codziennego życia i oszczędzania czasu, oznaczenia prania mają również tę zaletę, że pomagają przedłużyć żywotność ubrań i przyczyniają się do poszanowania środowiska naturalnego planety. Wyjaśnimy, co oznaczają symbole prania na metkach i jak je rozszyfrować!


Różne symbole prania

Pielęgnacja odzieży zaczyna się od, i wymaga przede wszystkim zrozumienia oznaczeń na metkach. Czy wiedziałeś, że te oznaczenia zawsze wskazują na najbardziej intensywne sposoby pielęgnacji? Pranie i prasowanie w niższych temperaturach jest zatem dozwolone, a jednocześnie pozwala zmniejszyć zużycie energii, a tym samym zaoszczędzić pieniądze i zmniejszyć wpływ na środowisko naturalne!
Image

Pranie ręczne czy pranie w pralce?

 

ImageWśród oznaczeń do prania znajdziemy oznaczenie wskazujące pralkę - może ono również zawierać wskazanie temperatury prania: 20°, 30°, 40°, 50°, 60°. Linia pod symbolem miski oznacza delikatny program z umiarkowanym wirowaniem, a dwie linie oznaczają delikatny cykl z bardzo ograniczonym wirowaniem

Chlorowanie i czyszczenie chemiczne

 
Czyszczenie chemiczne
może być wykonywane tylko przez pralnie chemiczne, ponieważ proces ten wymaga użycia specjalnej pralki, używającej innego rozpuszczalnika, niż woda. Zapewniamy, że w Atlas For Men wydatki na tego typu specjalistyczne pranie są niepotrzebne, ponieważ 100% naszych ubrań można prać w domu!  
Image

Jakie są prawidłowe temperatury suszenia i prasowania?

 

W przypadku prasowania chodzi o zróżnicowanie temperatury w zależności od materiałów. Ponadto nie należy suszyć w suszarce bębnowej niektórych rzeczy, takich jak wrażliwe na kurczenie się dzianiny bawełniane, filcowa wełna, wrażliwy na ciepło jedwab lub akryl, firanki podatne na zagniecenia

    Wybierz rozmiar