Jak uporządkować swoje ubrania?
Porządek w szafie to pierwszy krok w stronę idealnej garderoby! Jak uporządkować swoje ubrania? Jak zorganizować garderobę? Jak przerobić zawartość swojej garderoby?

Postępuj zgodnie z instrukcją i uporządkuj swoją garderobę w 3 krokach.
1. Wyjąć wszystko z szafy

Zanim zaczniesz, włącz muzykę, która pomoże Ci rozpocząć pracę i zmotywuje Cię. Zacznij od opróżnienia całej szafy i stworzenia 3 stosów.

 
Stos nr 1: ubrania za małe lub za duże na Twoje wymiary lub niedopasowane do Twojej figury (zobacz nasze poradniki dotyczące sylwetki kobiecej i sylwetki męskiej.

Stos nr 2: ubrania do wyrzucenia (podarte lub z dziurami)

Stos nr 3: ubrania , które chcesz zatrzymać.
 

Gdy ułożysz już te trzy stosy, wszystko stanie się jasne!

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu przymierz swoje stare ubrania i sprawdź, jaką mają dla Ciebie wartość. Czasami rezygnujemy z pewnych ubrań, gdy przybieramy lub tracimy trochę na wadze, ale może znów będą na Ciebie pasować!

 

Image
2. Sortowanie według naszych porad

W przypadku pierwszego stosu, składającego się z ubrań, które już na Ciebie nie pasują, masz 3 opcje :

A.  Możesz przekazać je jakiemuś stowarzyszeniu, zorganizować ze znajomymi wyprzedaż garderoby lub zrobić zamianę  ubrań, by znaleźć nowe rzeczy.

B.   Możesz odsprzedawać swoje ubrania na stronach z używaną odzieżą.

C.   Możesz je zachować, aby dostosować inne ubrania.2/Jak zaoszczędzić miejsce w szafie? Pozbądź się bałaganu! 


Aby zaoszczędzić miejsce w swojej szafie, należy mieć w swojej szafie wyłącznie ubrania sezonowe

Wiosna to czas odświeżenia, również w szafie! Zaoszczędź miejsce, usuwając ciężkie kurtki zimowe, swetry. Zastąp je lżejszymy kurtkami, płaszczami oraz bardziej kolorowych ubrań. To prosta droga do lekkości i nowego, wiosennego stylu. Przywitaj cieplejsze dni z garderobą gotową na świeży start!
 
 
Mała wskazówka: używaj worków kompresyjnych do przechowywania jak największej liczby przedmiotów i przechowuj je pod łóżkiem, w mniej dostępnej szafce lub nad szafą.
Dzięki temu możesz uporządkować w szafie ubrania ze stosu nr 3, zaopatrzyć się w wieszaki do spodni i wieszaki na kurtki!
Image
Image3/  Jak uporządkować swoją garderobę?

 
Zacznij od przeglądu podstawowych elementów swojej garderoby. W tym celu zapraszamy Cię do zapoznania się z naszymi artykułami , Niezbędniki męskiej garderoby i niezbędniki damskiej garderoby, aby dowiedzieć się, jakich elementów Ci brakuje, aby uzupełnić swój codzienny wygląd!

Następnie odkładamy wszystko z powrotem do szafy, ale nie w dowolnej kolejności! Układamy je tak, aby ubiory codzienne były łatwo dostępne, a stroje na specjalne okazje odkładamy na bok. Z butami postępujemy tak samo!
Jeśli rano wybierasz stroje, możesz już przygotować ubiór, łącząc spodnie, bluzkę i kurtkę/marynarkę na tym samym wieszaku.

Dzięki temu możesz cieszyć się noszeniem swoich ubrań na co dzień, zastanawiając się już wcześniej nad łączeniem kolorów, aby zachować właściwy styl.

Teraz, gdy Twoja garderoba jest już uporządkowana, możesz sprawić sobie przyjemność, dodając nowe elementy, które uzupełnią podstawowe elementy Twojej garderoby.
 
I oczywiście wiedz, że sekret trwałości garderoby zależy od dbałości o Twoje ubrania. Musisz znać symbole na metkach, aby nie prać na przykład nowych, surowych jeansów w pralce!
 
Jesteś teraz ekspertem w sortowaniu swojej garderoby i reorganizowaniu ubrań! Mając nadzieję, że sprawiliśmy, że codziennie rano będziesz wręcz czekać na moment ubrania się - życzymy udanej segregacji garderoby!

A Ty jak organizujesz swoją garderobę?

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!