🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Jaki rower wybrać?

Dojazd do pracy, wspólna przejażdżka z rodziną, wycieczka, uprawianie sportu lub rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej... każdy z nas ma dobry powód, aby wsiąść na rower! W zależności od tego, do czego chcesz go wykorzystać, jaki rower wybrać? Poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Ci wybrać rower odpowiedni do Twoich potrzeb.

Image
Image

Do miasta: rower miejski

Jeśli poszukujesz roweru do codziennego użytkowania po mieście lub do dojazdu do pracy; możesz zdecydować się na rower holenderski. Prosty, wytrzymały i wygodny, ma tylko jeden bieg, a hamowanie odbywa się przez cofanie. Jak we wszystkich rowerach miejskich, użytkownik jest w pozycji wyprostowanej. Równie wygodny jak poprzedni, ale o bardziej nowoczesnym stylu, rower miejski może być wyposażony w kilka rodzajów ram, choć najczęściej spotykana jest aluminiowa, gęsia szyja. Jeśli musisz również korzystać z komunikacji miejskiej, składany rower jest niezwykle praktyczny! A jeśli planujesz zabierać dzieci do szkoły, rozważ zainwestowanie w specjalny rower, taki jak trójkołowiec lub rower cargo.
Image
Image

Do jazdy w terenie: rower górski lub fat bike

Wyposażony w szerokie opony, rower górski (terenowy) pozwala dotrzeć do każdego miejsca, ponieważ dobrze trzyma się drogi i amortyzuje wstrząsy. Fatbike to rower górski z bardzo szerokimi oponami, z doskonałą przyczepnością w terenie, takim jak śnieg, piasek czy błoto. Wszechstronny rower gravelowy jest zatem połączeniem roweru wyścigowego, górskiego i turystycznego.

Do szybkiej i dalekiej trasy: rower wyścigowy

Image
Rower wyścigowy, znany również jako rower szosowy, jest rowerem o sportowym charakterze. Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony dla tych, którzy chcą jechać szybko i daleko. Wyposażony w lekką ramę i liczne biegi, pozwala na jazdę we własnym tempie niezależnie od terenu. Cienkie opony ograniczają tarcia na asfalcie.
 

Do turystyki rowerowej: rower turystyczny lub VTC

Czy istnieje lepszy sposób na odkrywanie krajobrazów i poznawanie ich mieszkańców niż podróżowanie rowerem? W zależności od ilości czasu, jakim dysponujesz, jazda na rowerze może trwać od jednego dnia do kilku dni, a nawet kilku miesięcy dla najbardziej entuzjastycznych. Rower turystyczny, zaprojektowany do przewożenia ciężkich ładunków, jest solidnym rowerem podróżnym z błotnikami i licznymi bagażnikami. Można go stosować podczas najdłuższych tras. Rower turystyczny jest też idealny do krótkich i średnich wycieczek po asfaltowych drogach z lekkim bagażem. Odpowiednio wyposażony rower VTC może wystarczyć na tygodniowy wyjazd na rowerze, bez nadmiaru bagażu.
Image
Image

Na każdy teren: rower gravelowy 

Jazda po mieście z przeskakiwaniem krawężników, pedałowanie na szosie podczas długich przejażdżek, jazda po szlakach w runie leśnym, jazda w terenie... rower gravelowy zapewnia wiele możliwości. Jest to w rzeczywistości połączenie rowerów szosowych, górskich i przełajowych. Prawdziwy rower przygodowy!

Dla każdego: rower ze wspomaganiem elektrycznym (EAB)

Obecnie wszystkie kategorie rowerów oferują modele ze wspomaganiem elektrycznym. Ale jak to działa ? Można wybrać jedno z kilku ustawień wspomagania pedałowania, w zależności od wysiłku, jaki chce się wykonać. Idealne rozwiązanie, gdy chcesz wrócić do uprawiania sportu. Dzięki dużej autonomii, VAE jest ulubionym środkiem transportu dla seniorów. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, osoby starsze mogą dodatkowo wyposażyć się w przenośne urządzenia do teleasysty, takie jak Géolibre firmy Europ Assistance La Téléassistance, i w ten sposób zapobiegać ryzyku związanemu z upadkami lub dezorientacją.

I jak,  wybrałeś już swój następny rower?

    Wybierz rozmiar

      Zaktualizowaliśmy naszą tabelę rozmiarów, aby zapewnić Ci jak najlepsze korzystanie z niej. Sprawdź naszą nową już teraz!