🚚 Skorzystaj z DARMOWEJ DOSTAWY za zakupy powyżej 200 zł! A do tego, masz 100 dni na zwrot produktów!

Dlaczego spacer to najlepsza aktywność?

Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla naszego zdrowia, ale pomimo swojej łatwej dostępności, spacery są często pomijane, a jest to świetna forma ćwiczeń, dzięki której również spala się kalorie. Wiele osób jest zapalonymi bywalcami siłowni lub fanatykami fitnessu, podczas gdy innym może brakować czasu, środków lub motywacji, aby korzystać z tych aktywności. Wielu uważa, że sport musi przybierać formę intensywnego treningu cardio lub siłowego, ale wcale tak nie musi być. Często pomijamy główne korzyści zdrowotne płynące z chodzenia i stało się to tak powszechne, że łatwo zapominamy, że jest to aktywność! Jesteśmy tutaj, aby zachęcić Was do ruchu na świeżym powietrzu i przypomnieć, że spacery to naprawdę najlepszy sposób na zachowanie zdrowia i świetnej formy!

Image
Image
Image

Jakie są główne korzyści spaceru? 

Podczas gdy inne aktywności mogą wymagać specjalistycznego sprzętu, członkostwa na siłowni lub specyficznej odzieży. Chodzenie jest doskonałym sposobem na utrzymanie formy za darmo. Oczywiście warto zainwestować w odpowiednią parę butów do chodzenia i w zależności od pory roku nakrycie na głowę, spodnie do biegania i oddychające koszulki to opcja dla dodatkowego komfortu, ale w żadnym wypadku nie wymóg! To Ty wybierasz!
Spacer jest nie tylko darmowy z finansowego punktu widzenia, ale nie ma też żadnych ograniczeń! Możesz być aktywny wszędzie i o każdej porze dnia, co oznacza, że możesz go włączyć z łatwością do swojej codziennej rutyny, biorąc kilka szybkich dziesięciominutowych marszów w ciągu dnia, czy poświęcając półgodzinny na spacer po okolicy lub w lokalnym parku, każdy krok zrobi ogromną różnicę na Twoim zdrowiu psychicznym i fizycznym! Zacznij od zmian swoich nawyków! Wybierz schody, zamiast windy lub ruchomych schodów, chodzenie do sklepu zamiast wskakiwania do samochodu.

Spacer jest to również jedna z najswobodniejszych form ćwiczeń, które możesz uprawiać z dala od osądzających spojrzeń i presji, które są często związane z siłownią. Daje Ci możliwość zmiany otoczenia i pełną swobodę działania. Pomyśl o 30-minutowym spacerze 5 razy w tygodniu to super cel do osiągnięcia. Wielu spacerowiczów uważa, że używanie licznika kroków lub nawet fitness trackera jest świetnym źródłem motywacji do zdobywania jeszcze więcej kilometrów!

 

Czy codzienne spacerowanie jest zdrowe? 

Spacerowanie to nie tylko stosunkowo łatwa aktywność sportowa, ale także, taka, która utrzymuje Cię w świetnej formie! Ponieważ jest stosunkowo mało intensywna, jest dostępna dla każdego, w każdym wieku, niezależnie od kondycji fizycznej. Podczas gdy bieganie jest często unikane przez tych, którzy mają urazy kostek, nóg lub pleców, lub tych, którzy nie są wielkimi sportowcami. Chodzenie jest łatwą i wszechstronną opcją ćwiczeń. Często twierdzi się również, że jest dobre na utratę wagi, ponieważ jest nieco mniej wymagające dla ciała. Poprawiamy postawę oraz wzmacniają się mięśnie nóg, brzucha, a nawet ramion. Regularność może również zmniejszyć bezsenność, zminimalizować problemy z pamięcią i podczas starzenia się, zmniejszyć ryzyko udaru i chorób serca. Chcesz żyć dłużej? Wprowadź regularne spacery! Zdrowie Ci podziękuje!

 

Image

Korzyści zdrowotne wynikające z regularnego spacerowania 

Oprócz korzyści dla zdrowia fizycznego, chodzenie może mieć naprawdę pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne. Aktywne chodzenie, nawet jeśli trwa tylko 15 minut, to świetny sposób na poprawę nastroju. Uzyskanie przepływu endorfin może pomóc złagodzić stres i niepokój! Mimo że podczas spaceru wykonujesz wysiłek fizyczny, chodzenie może poprawić Twój nastrój, zwiększyć poziom energii, pobudzić kreatywność i sprawić, że poczujesz się lepiej i będziesz gotowy na nowe wyzwania.

Jaka jest idealna prędkość spacerowania?

Należy jednak zauważyć, że aby osiągnąć jakiekolwiek cele sportowe trzeba podnosić tempo! Jeśli chcesz spalić kalorie, dąż do szybkiego marszu - najlepiej 5 km (można więcej!!) podczas godziny.

Stworzeni do przygody — weź wygodne buty do chodzenia i ruszaj w drogę!

Nie ma nic lepszego niż aktywność na świeżym powietrzu, bo jest to doskonały sposób na odkrywanie natury, która znajduje się tuż za progiem i bywa niezauważona na co dzień. W Atlas For Men wierzymy, że wszyscy jesteśmy stworzeni do przygody , a chodzenie naprawdę pozwala przeżyć przygodę w najczystszej postaci

Ten rodzaj ruchu nie musi być tylko miejski, ale może przybrać formę weekendowych wypadów na tle pięknych krajobrazów. Morze, góry czy Mazury? Może wyprawa do lasu? Wybór należy do Ciebie ! Jakie cuda natury chcesz odkryć? Przygotuj się na wyprawę!

Załóż wygodne buty;  które zapewnią wygodę podczas wypraw, praktyczne skarpetki i kurtkę, dzięki której będziesz przygotowany na każdą pogodę. Jeśli zwątpisz w siebie, przypomnij sobie, jakie płyną korzyści z tej aktywności i ile jest przed tobą jeszcze do odkrycia!  Ahoj przygodo!

Image

Gdzie Ciebie poniosą nogi tym razem?

    Wybierz rozmiar